Agrowłókniny wiosenne - jesienne

Agrowłóknina biała ze stabilizacją UV  jest najskuteczniejszym sposobem osłaniania i ochrony roślin przed niskimi temperaturami  i wysuszającym wiatrem, szczególnie w bezśnieżne  zimy gdy rośliny pozbawione są naturalnej ochrony jaką stanowi kopuła śnieżna lub wiosną. Odpowiednia struktura umożliwia swobodny przepływ powietrza, a jej ciężar nie ingeruje w prawidłowy rozwój roślin.

Chroni rośliny przed:

  • przymrozkami i niskimi temperaturami,
  • silnymi wiatrami,
  • zbyt szybką utratą wody glebowej,
  • uszkodzeniami przez gradobicie,
  • zanieczyszczeniem pyłami,
  • szkodliwymi owadami,
  • gryzoniami i ptakami,
Gramatura:  17g/m², 20g/m², 23g/m²
Dostępne szerokości: 1,6m, 3,2m, 4,8m, 6,35g/m², 9,5g/m²
Dostępne długości: od 1mb do 500mb
Charakterystyka

Bardzo wysoka dawka koncentratu stabilizatora przeciw promieniom UV – zwiększa żywotność i przedłuża eksploatację agrowłókniny – kilka do kilkunastu lat ochrony!

Agrowłóknina – odznacza się jednolitą strukturą, oraz bardzo dużą wytrzymałością  na rozciąganie wzdłużne jak i poprzeczne co odgrywa kluczową role przy rozkładaniu i  późniejszej eksploatacji.

Odpowiednia struktura przepuszczająca powietrze chroni rośliny przed rozwojem chorób grzybowych i nie powoduje pękania kory i zamierania końców pędów, jak w przypadku folii.

Odpowiednio dobrana barwa która częściowo przepuszcza światło, co nie powoduje wybiegania roślin wczesną wiosną. Ochronne działanie agrowłókniny spotęgowane jest przez wodę która osadza się w szczelinach włóknin, zamarzając tworzy dość szczelną powłokę. Niewielki ciężar agrowłókniny umożliwia swobodny wzrost roślin w okresie okrycia.

Agrowłóknina biała jest najskuteczniejszym sposobem ochrony roślin gruntowych przed mrozami i przesuszającymi zimowymi wiatrami oraz podwyższa temperaturze powietrza i gleby o kilka stopni, dzięki czemu pozwala na zapewnienie roślinom lepszych warunków wzrostu nawet przy przyspieszonych terminach siewu, a co za tym idzie – wcześniejsze i wyższe plony.

Jednolita struktura materiału